Preloader
UWAGA! Serwis webdreamers.pl wykorzystuje technologię cookies – Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

AIWEBWALL - WITAMY NA NASZYM BLOGU!

Strona mobilna - niedługo będzie konieczna?

Strona mobilna - niedługo będzie konieczna?

Google Webmaster Central Blog poinformował, że już niedługo nasza pozycja w Google może zależeć od tego czy posiadamy mobilną wersję strony czy nie.

Wg pracowników Google już niedługo strony, które nie będą posiadały mobilnej wersji strony mają być przesuwane w dół w wynikach wyszukiwania Google na smartfonach i tabletach.

Kto na tym straci a kto zyska? 
 

Jeśli chodzi o minusy tego rozwiązania to jedynym problemem może być dodatkowy koszt stworzenia wersji mobilnej naszego serwisu. Dodatkowo będą musieli czasem obsługiwać dwie wersje serwisu by np. wyświetlać inne reklamy na wersji standardowej niż na mobilnej, udostępniać część usług tylko na jednej platformie czy też segregować dana statystyczne ponieważ ruch podzieli się między "dwie" witryny.

Dla odbiorców niesie to same pozytywy. Wersja mobilna to łatwiejsze przeglądanie strony, mniejsze zużycie transferu a więc i mniejsze opłaty.

Już dziś zapraszamy naszych byłych, obecnych i przyszłych klientów do zamówienia mobilnej wersji strony www w Webdreamers!wstecz