Preloader
UWAGA! Serwis webdreamers.pl wykorzystuje technologię cookies – Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

AIWEBWALL - WITAMY NA NASZYM BLOGU!

Wielki wujek/brat patrzy..

Wielki wujek/brat patrzy..

PRISM zgodnie z opublikowanyjmi informacjami działa od 2007 roku. Od tamtej pory jest ciągle rozbudowywany i stał się jednym z głownych systemów NSA. Celem PRISM jest monitorowanie potencjalnie cennych danych z dowolnych serwisów na terenie USA, ale nie tylko..

Wg Washington Post już 1/7 raportów wywiadu USA powstaje w całości dzięki PRISM.

Skąd pobierane są nasze dane? Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, AOL, Skype, YouTube, Apple to dopiero początek długiej listy..

Z przekazanych do mediów informacji wynika, że firmy te zostały zobowiązane do udostępniania swoich serwerów FBI. Dane z tych portali przechodzą przez serwery FBI skąd są kierowane do NSA.

Dzięki tej technologii do NSA trafiają takie dane jak np.: audio i video chaty, zdjęcia, emaile, documenty, logi naszych połączeń, dostęp do zewnętrznych dysków z danymi, do wszelkich danych jakie umieszczamy w serwisach społecznościowych itd.

Skala monitorowania jest tak rozległa, że należy się zastanowić dwa razy przed umieszczeniem kolejnej prywatnej informacji na portalu społecznościowym..

A to dopiero początek - należy pamiętać, że np. nowa konsola jednego z czołowych graczy będzie wymagała 24h/dobę dostępu do internetu i stale włączonej kamery video zdolnej bez problemu rozponać twarze osób znajdujących się w pomieszczeniu..wstecz